Leerlingen en leerkrachten strippen weer

Het is een ‘leerstrip’ geworden waarin de pedagogiek van het Bernarduscollege aan bod komt met de focus op de figuur van Bernardus van Clairvaux. Ook de link met de stad Oudenaarde en zijn rijke patrimonium komt aan bod. Bekende figuren als Adriaen Brouwer, architect Vauban en Jotie T’Hooft passeren de revue. Om de strip helemaal tot leven te laten komen, werd een wandeling toegevoegd langs alle plaatsen die in het stripverhaal voorkomen zoals het stadhuis, de SintWalburgakerk, het oud hospitaal, abdij Maagdendale, Pamelekerk, het Washuis, het Zwartzusterklooster…

Het scenario van de strip is van de hand van Ivan Petrus Adriaenssens, een professioneel stripmaker uit Schorisse. Hij raakte vooral bekend door verstrippingen van boeken van Marc de Bel en vier graphic novels rond Wereldoorlog I. In het basisverhaal van ‘Wie is Berndsy?’ blijkt er een anonieme graffitikunstenaar aan de slag in Oudenaarde. Elke nacht brengt hij of zij een schilderwerkje aan op een Oudenaards monument, geïnspireerd door de figuur van Bernardus van Clairvaux. De directie vreest dat de verantwoordelijke een leerling van het Bernarduscollege is. Daarom wordt oud-leerling en kersvers criminologe Emily ingeschakeld om de dader te ontmaskeren. Naast dit hoofdverhaal (dat Ivan niet alleen schreef maar ook zelf tekende) zijn er ook nevenverhalen en gags waarin de personages van het basisverhaal geconfronteerd worden met Oudenaarde, kunst en uiteraard met Bernardus.

Met ‘Wie is Berndsy?’ is onze school niet aan zijn proefstuk toe op het vlak van het publiceren van ‘schoolstrips’. In 2008 maakten leerlingen en leerkrachten al het album ‘Oudenaarde 1708’ toen de 300ste verjaardag herdacht werd van de Slag bij Oudenaarde. In 2010 verscheen een tweede strip, getiteld ‘Sint-Bernardus: op zoek naar inspiratie’. Beide albums waren ook al door Ivan Petrus Adriaenssens geschreven. Zo mogen we toch stellen dat hij stilaan onze ‘huistekenaar en -scenarist’ aan het worden is.

‘Wie is Berndsy?’ zal vanaf het schooljaar 2022 – 2023 door al onze leerlingen gebruikt worden tijdens de lessen godsdienst. Voor meer informatie kan je terecht bij directeur Pieter Vyncke of initiatiefnemer en leerkracht Tom Vermeeren.

Een overzicht van al onze medewerkers:

Directie: Pieter Vyncke, Ingrid De Smet

Leerkrachten verantwoordelijk voor tekst/wandeling: Maarten Lacres, Eline Boterdaele, Anne Puissant

Stripmaker: Ivan Petrus Adriaenssens

Leerkrachten verantwoordelijk voor tekenwerk: Tom Vermeeren, Willy Nachtergaele, Ilse Minne

(Oud-)leerlingen verantwoordelijk voor tekenwerk: Kristof Berte, Kiara Valepyn, Arthur Cremers, Elise Sper, Pauline Vandemoortele, Warre Simoens, Febe Vandewalle, Quinten Goethals, Emiel Vandenbossche, Kylie Sabate, Lia Devriese, Fé Van Den Eeckhout, Tristan Simoens, Gauthier Van Eygen, Marian Goossens, Matis T’Kindt, Victor Schittecatte, Hannah Desmet, Sarah Vermeeren

Leerlingen uit onze partnerschool Lycée Notre Dame de Cîteaux in Kigali (Rwanda): Isabelle Mwiza, Colette Utetanase Ganza, Pascale Shaka, Blandine Dusbemungu Kundwa